بیو گرافی علی کشوری

ساخت وبلاگ
چکیده :   علی کشوری دوغایی متولد ششم شهریور ماه 1363 قوچان از پدری با اصالت کرمانج و مادری ترک ( دهستان دوغا... با عنوان : بیو گرافی علی کشوری بخوانید :
 

علی کشوری دوغایی متولد ششم شهریور ماه 1363 قوچان از پدری با اصالت کرمانج و مادری ترک ( دهستان دوغایی).

علاقه به بازیگری و دیگر هنرها از کودکی همراه من بود امّا عدم آشنایی به راه و روش ورود به این عرصه، مخالفت شدید خانواده و متأسفانه کمبود فرصت های لازم در قوچان باعث شد تا استعداد من در کودکی و نوجوانی هیچگاه فرصت بروز و شکوفایی پیدا نکند. امّا با پذیرش در مقطع کارشناسی فیزیک سال 1381 دانشگاه فردوسی مشهد، دست تقدیر مرا با کارگردان تعزیه و انجمن نمایش دانشگاه هم اتاق کرد و این آغاز راه بود.. پس از یک سال به دلیل سرگردانی بین رشته هایی که به آن ها علاقه نداشتم به ناچار تغییر رشته به حسابداری دادم و حتی چیزی نمانده بود با مدرک فوق دیپلم، از تحصیل انصراف بدهم امّا امید به آینده مرا وادار به مبارزه میکرد. در طول این مقطع، در انجمن نمایش دانشگاه فعالیت میکردم و بازیگری را آغاز کردم. همچنین سرپرستی گروه رقص محلی شمال خراسان را به عهده داشتم که در جشن های دانشگاه به همراه استاد علی اکبر بهاری و استاد آبچوری برنامه اجرا می کردیم. امّا با ثبت نام در آموزشگاه موج نو مشهد، زیر نظر استاد رضا کمال علوی به شکل جدی به آموختن بازیگری مشغول شدم و به زودی با شرکت در تست ها و فرخوان های بازیگری، در فیلم های کوتاه آموزشگاه، تله فیلم ها و سریال های شبکه خراسان رضوی در نقش های اصلی حضور پیدا کردم. از جمله : تله فیلم روز دوباره، سریال محله ی سپیدار. همزمان در تئاتر نیز زیر نظر استاد کمال علوی و استاد سعید تشکری به آموختن و بازیگری می پرداختم. در این دوران در چند فیلم حرفه ای ترمثل فیلم سینمایی به کبودی یاس، فیلم سینمایی شور شیرین و تله فیلم لیست انتظار نقش های اصلی را بر عهده گرفتم. امّا پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد تهیه کنندگی دانشگاه صدا و سیما تهران در سال 1389، به کلّی مسیر زندگی ام را تغییر داد چرا که تا این زمان فشار شدیدی را از سوی خانواده برای پیدا کردن شغلی مثل حسابداری تحمّل میکردم که با قبولی در این رشته که شغل تضمین شده داشت، خانواده ام که دیگر موفقیت های مرا به چشم دیده بودند و از بابت آینده ام نیز تا حدود زیادی آسوده خاطر بودند، دیگر دست از مخالفت کشیدند و همراه شدند. حضور در دانشگاه صدا و سیما و آموختن فیلمسازی، به من فرصت داد تا تیزر معرفی رشته های دانشگاه، تله تئاتر در نقش سقراط، فیلم کوتاه داستانی چشمان پشت شیشه، فیلم داستانی درنا، مستند برکت و مستند داستانی یک ساعت تا غروب را تهیه و کارگردانی کنم. در سال 90 در نقش اول فیلم سینمایی پنجشنبه آخر ماه بازی کردم. همچنین با مغتنم دانستن فرصت حضور در تهران، با هدایت استاد میکائیل شهرستانی، به تربیت بیان و بدن برای بازیگری حرفه ای مشغول شدم و تئاتر در پوست شیر و تئاتر هفت پرده را در خدمت ایشان بودم که پاییز 93 در تهران به روی صحنه رفت. تفکر در چیستی و چرایی هنر راه مرا به سمتی نو باز کرد. در سال 1393 در مقطع دکتری تخصصی پژوهش هنر در دانشگاه شاهد تهران پذیرفته شدم. اینک در این رشته تحصیل دانش میکنم و بعنوان کارگردان رسمی تلویزیون مشغول خدمتم. از جمله ی آخرین فعلیت های من در بازیگری، رادیو تئاتر تبریز آتش و سپیده بود که در قالب جشنواره تئاتر فجر، اوایل زمستان 93 از رادیو نمایش پخش شد و همچنین سریال تلخ و شیرین می باشد که از شبکه شما پخش شد. از دیگر فعالیت های هنری من عکاسی آزاد، فیلمنامه نویسی و شاگردی دوتار در مکتب استاد محمد یگانه است.

علی کشوری دوغاییبیو گرافی علی بابا,بیو گرافی علیرضا حقیقی,بیو گرافی علی ضیا,بیو گرافی علی طباطبایی,بیو گرافی علیرضا روزگار,بیو گرافی علی سورنا,بیو گرافی علی عبدالمالکی,بیو گرافی علی لهراسبی,بیو گرافی علیرضا جهانبخش,بیو گرافی علی صادقی و همسرش,...
ما را در سایت علی کشوری دوغایی دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 17 شهريور 1395 ساعت: 2:14